همه چیز درباره افزایش بازدید گوگل

افزایش بازدید گوگل


افزایش بازدید گوگل به شما کمک می‌کند تا کسب‌و‌کارتان بیشتر دیده شود. فرقی هم نمی‌کند که وب‌سایتتان یک فروشگاه آنلاین باشد یا وب‌سایتی برای اطلاع‌رسانی درباره کسب‌وکار. افزایش بازدید وب‌سایت به‌معنی سرنخ‌های بیشتر برای کسب‌وکار است که از طریق استفاده از اطلاعات موجود در سایت، به مشتری جدید تبدیل می‌شوند. داشتن سایتی زیبا که در جست‌وجوی گوگل دیده نشود، نمی‌تواند برای افزایش مشتری به شما کمک کند. درنتیجه مهم‌ترین کاری که برای سایت کسب‌وکارتان لازم است انجام دهید، این است که برای افزایش بازدید گوگل تلاش کنید

فهرست مطالب

افزایش بازدید در گوگل یعنی چه؟

امروزه برای هر کسب‌وکاری، داشتن ردپای دیجیتال ضروری است. یکی از مهم‌ترین ردپای دیجیتال برای کارتان، داشتن یک وب‌سایت است. بعد از این‌که ویسایت خود را راه‌اندازی کردید، لازم است برای دیده‌شدن آن تلاش کنید. افزایش بازدید گوگل به‌کمک روش‌های متنوعی به‌دست می‌آید که به سایت شما کمک می‌کند توسط کاربران گوگل، راحت‌تر دیده شود. هنگامی‌که مشتری بالقوه کسب‌وکار شما در اینترنت به‌دنبال خدمات یا محصولات شما می‌گردد، معمولا روی اولین سایت‌هایی که می‌بیند کلیک می‌کند. افزایش بازدید در گوگل علاوه‌بر این‌که به شناخته‌شدن کسب‌وکار شما کمک می‌کند، باعث جلب اعتماد مخاطبان هم می‌شود.

افزایش بازدید ورودی گوگل

web traffic

برای هر کسب‌وکاری مهم است که توسط مخاطبان بیشتری شناخته شود تا از این طریق، مشتریان بیشتری کسب کند. افزایش بازدید گوگل زمانی به‌دست می‌آید که سایت شما رتبه خوبی در گوگل کسب کرده باشد. برای این منظور لازم است تمام اصول و قواعدی که گوگل برای بیشتر دیده‌شدن یک وب‌سایت تعیین کرده را رعایت کنید. پرکاربردتربن روشی که افراد برای یافتن جواب سوالاتشان از آن استفاده می‌کنند، گوگل است. در نتیجه با افزایش بازدید در گوگل می‌توانید توجه تعداد زیادی از مخاطبان را به سایت خود جلب کنید و مشتریان کسب‌وکارتان را افزایش دهید.

اهمیت افزایش بازدید گوگل

افزایش بازدید گوگل به ‌این ‌دلیل اهمیت دارد که بهترین و مطمئن‌ترین روش برای افزایش مشتریان شما است. با توجه به آمار بالای استفاده از موتور جست‌وجوگر گوگل در بین کاربران اینترنت، قرارگرفتن در رتبه‌های بالای گوگل بسیار مهم است. کاربران اینترنت به‌دنبال سریع‌ترین روش برای رسیدن به خواسته‌هایشان هستند و معمولا به همان صفحه اول جست‌وجوی گوگل اکتفا می‌کنند. هر چه سایت شما در جست‌وجوی گوگل بیشتر دیده شود، به ‌این‌ معنی است که کاربران گوگل آن ‌را برای پاسخ به نیازشان انتخاب کردند. به ‌این ‌ترتیب گوگل سایت شما را همچنان به مخاطبان بیشتری نشان می‌دهد، زیرا سایت شما را به‌عنوان یک سایت مفید شناخته است. البته برای دستیابی به این هدف، لازم است افزایش بازدید گوگل با افزایش نرخ تعامل همراه شود تا گوگل ترافیک ورودی به سایت شما را مفید بداند. برای افزایش نرخ تعامل راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید انجام دهید. از جمله این راه‌ها می‌توانیم به قراردادن فرم‌هایی برای پرشدن توسط کاربران‌، افزودن اطلاعاتی که کاربران به‌دنبال آن هستند و ناوبری مناسب اشاره کنیم. باید توجه داشته ‌باشید که روش‌های افزایش نرخ تعامل به شرطی جواب می‌دهند که شما در ابتدا بازدیدکننده مناسب را به سایت خود جذب کنید. بازدیدکنندگان مناسب در واقع افرادی هستند که بتوانند به سرنخ و مشتری برای کسب‌وکارتان تبدیل شوند.

مزایای افزایش بازدید در گوگل

با افزایش بازدید در گوگل شما به‌طور دقیق‌تری می‌توانید اطلاعاتی درمورد کاربران به‌دست آورید. هرچه اطلاعات شما از الگوهای رفتاری کاربرانتان در سایت بیشتر باشد، بهتر می‌توانید درباره نیازها و علایق آن‌ها تحقیق کنید و در راستای آن، کسب‌وکارتان را بهبود ببخشید. همان‌طور که گفتیم، افزایش بازدید گوگل باعث می‌شود رتبه سایت شما در گوگل بهتر شود و کاربران بیشتری سایت شما را ببینند. بازدید بیشتر سایت برای شما سرنخ‌ها و مشتریان بیشتری به‌همراه دارد که همین‌ امر، درآمد و سود کسب‌وکارتان را افزایش می‌دهد. اگر هنوز وب‌سایتی برای کسب‌وکارتان ندارید، باید بدانید که یکی از راه‌های اصلی افزایش مشتری را از دست می‌دهید. مخاطبان امروزی، به کسب‌وکارهایی که در اینترنت وجود دارند و می‌توان با چند کلیک درباره آن‌ها اطلاعات کسب کرد، بهتر اعتماد می‌کنند. در نتیجه با راه‌اندازی سایتتان و کمک به افزایش بازدید گوگل، اعتماد مشتریان را جلب می‌کنید و درآمد بهتری کسب می‌کنید.

روش‌های افزایش بازدید گوگل

برای افزایش بازدید گوگل روش‌های متنوعی وجود دارد که می‌توانید برای بیشتر دیده‌شدن سایتتان در گوگل از آن‌ها استفاده کنید. هرکدام از این روش‌ها نیازمند مطالعه و تحقیق کافی هستند تا به‌صورت اصولی اجرا شوند. اگر خودتان در این زمینه تخصص ندارید، باید کار را به افرادی با تخصص و تجربه کافی بسپارید. برای این‌که افزایش بازدید گوگل را به‌دست آورید، لازم است مقدار کافی زمان و هزینه اختصاص دهید تا به نتیجه مطلوب برسید.

بهینه‌سازی موتورهای جست‌جو (SEO)

 آیا می‌دانستید لیست کسب‌وکارهای بهینه شده برای گوگل، 7 برابر بیشتر از سایر کسب‎وکارها دیده می‌شود؟ مهم‌ترین کاری که باید بعد از راه‎اندازی سایتتان انجام دهید، پیداکردن کلمات کلیدی مرتبط با کسب‌وکارتان و تولید محتوای سئوشده برای آن‌هاست. توجه ‌به سئوی سایت باعث می‌شود هنگام جست‌وجو کلمات کلیدی مرتبط با کسب‌وکارتان، دیده شوید. همین نکته به افزایش بازدید در گوگل منجر می‌شود.

search in google

تبلیغات گوگل

در تبلیغات گوگل، برای این‌که وب‌سایت شما در بالای نتایج جست‌وجوی یک کلمه کلیدی خاص نمایش داده شود، هزینه پرداخت می‎کنید. هنگامی که کاربر آن کلمه کلیدی را جست‌وجو کند، گوگل همه سایت‌هایی که برای آن کلمه پیشنهاد می‌شود را بررسی می‌کند. بعد از بررسی، نتایج را به ترتیب ارتباط با تبلیغات و کیفیت رتبه‌بندی کرده و نمایش می‌دهد. نتایج جست‌وجو با تبلیغات گوگل، در بالای سفحه نمایش داده می‌شود و فرصت خوبی برای دیده‌شدن و افزایش بازدید گوگل برای سایت شما است. علاوه‌بر این، شما تنها زمانی‌که کاربر روی لینک سایت شما کلیک کند، هزینه آن را پرداخت می‌کنید.

بازاریابی محتوایی

اگر تابه‎حال در مورد بازاریابی دیجیتال مطالعه کرده باشید، حتما اصطلاح بازاریابی محتوا را شنیده ‎اید. بازاریابی محتوایی روشی برای تبلیغ ارگانیک برند شما، از طریق محتوای با کیفیت بالا است. منظور از محتوای باکیفیت، محتوایی است که در راستای کسب‌وکار شما برای کاربران مفید باشد. بازاریابی محتوا می‌تواند در انواع مختلف محتوایی مثل پست‌های بلاگ، ویدیو، پادکست، اینفوگرافی و… تولید شود. اگر این محتواها نیاز کاربران را برطرف کنند، با دیده‎ شدن و انتشار بیشتر، به افزایش بازدید گوگل کمک می‌کنند.

فعالیت در شبکه های اجتماعی

یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش بازدید گوگل، این است که با مشتریان خود در فضایی که دوست دارند با هم معاشرت کنند ملاقات کنید. امروزه تقریبا همه از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‎کنند و زمان زیادی از روز خود را به معاشرت با دیگران یا استفاده از محتواهای منتشرشده می‎گذرانند. حضور کسب‌وکار شما در شبکه‌های اجتماعی، به دیده‌شدن و شناخته‌شدن شما کمک می‌کند. با بازاریابی محتوایی در شبکه‌های اجتماعی مختلف، علاوه‌بر این‌که می‌توانید کاربران خود را بیشتر بشناسید، مخاطبان جدید پیدا می‌کنید. با افزایش مخاطبانتان در شبکه‌های اجتماعی، می‌توانید آن‌ها را به بازدید از وب‌سایتتان و استفاده از خدمات و محصولاتتان ترغیب کنید. البته برای افزایش بازدید گوگل لازم است بدانید، کاربران از شبکه‌های اجتماعی برای سرگرمی استفاده می‎کنند، نه برای خرید و فروش. برای اطمینان از اینکه محتواهای شما به خوبی مورد استقبال قرار می‌گیرد، باید ابتدا برای دنبال‎کننده‌های خود ارزش قائل شوید و روابط مثبتی با آن‌ها ایجاد کنید.

لینک‌سازی

وقتی در مورد سئو وب‌سایت صحبت می‌شود، لینک‌سازی و بک‌ لینک به ذهن همه خطور می‌کند. وقتی از سایت‌های معتبر به سایت شما لینک داده شود، الگوریتم گوگل وب‌سایت شما را مفید شناسایی می‌کند. به‌ این ترتیب رتبه سایت شما افزایش میابد و به افزایش بازدید گوگل می‌انجامد.

تعامل با وبلاگ های دیگر از طریق پست مهمان

اگر شما محتوای باکیفیت و مفیدی بنویسید، می‌توانید آن‌ را در وبلاگ‌های دیگر که با کسب‌وکارتان مرتبط هستند منتشر کنید. با این کار، مخاطبان وبلاگ‌های دیگر به‌وسیله محتوای شما با کسب‌وکارتان آشنا می‌شوند و اگر محتوای شما واقعا برایشان مفید باشد، شما را دنبال می‌کنند. اگر بتوانید یک پست کاملا تحقیق‌شده و به‌روز را به صورت رایگان ارائه دهید، دیگران آماده انتشار آن در سایت خود هستند. زیرا همه به دنبال محتوای باکیفیت می‌گردند و این‌کار به افزایش بازدید گوگل برای هر دو وب‌سایت کمک می‌کند.

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ این امکان را فراهم می‌کند که مستقیما با مشتریان بالقوه در ارتباط باشید. با ایمیل مارکتینگ شما می‌توانید علاوه‌بر آگاهی از برند، برای ایجاد روابط بلندمدت و بهبود وفاداری مشتری تلاش کنید. با ارسال فرم سوالات، از افراد بخواهید به شما بازخورد دهند و آن‌ها را به وب‌سایتتان هدایت کنید. استفاده از ایمیل مارکتینگ اگر به روش درست و اصولی باشد، می‌تواند باعث افزایش بازدید گوگل شود.

عوامل موثر در افزایش بازدید در گوگل

عوامل زیادی وجود دارند که برای افزایش بازدید در گوگل تاثیر گذارند. یکی از مهم‌ترین عواملی که در دیده‌شدن سایت شما تاثیرگذار است، استفاده از چگالی مناسب برای کلمات کلیدی است. زمانی‌که از تکنیک‌های سئو برای سایت خود استفاده می‌کنید، باید به مقدار کلمه کلیدی که در مطالبتان به‌کار بردید توجه کنید. با تکرار بیش‌ازحد کلمه کلیدی در مطالبتان، باعث می‌شوید گوگل آن را غیر عادی تلقی کند و رتبه سایت را افزایش ندهد.

یکی دیگر از عوامل موثر در افزایش بازدید گوگل، بازگشتن به محتواهای قدیمی و به‌روزرسانی آن‌ها است. زمانی‌که محتواهای قدیمی شما بازنگری و ویرایش شوند، مجددا به کاربرانتان نشان داده می‌شوند و رتبه شما در گوگل را افزایش می‌دهند. برای این‌که تغییرات در مطالب قدیمی شما ادامه‌دار باشد، می‌توانید از کاربرانتان بخواهید درباره مطلبتان نظر بدهند و پاسخ نظراتشان را بدهید. به‌این‌ترتیب مطالب قدیمی شما دائما درحال به‌روزرسانی هستند و گوگل آن‌ها را به کاربران بیشتری نشان می‌دهد.

علت کاهش بازدید در گوگل چیست؟

کاهش بازدید در گوگل می‌تواند علت‌های مختلفی داشته باشد که در ادامه به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

الگوریتم گوگل

یکی از شایع‌ترین دلایل کاهش بازدید گوگل، به‌روز رسانی‌های الگوریتم گوگل است که باعث می‌شود نتیجه تلاش شما برای افزایش بازدید گوگل برخلاف انتظار پیش‌برود. برای این‌که از این نوع کاهش بازدید جلوگیری کنید، لازم است تغییراتی را که گوگل منتشر می‌کند با دقت بررسی کنید. اگر از قوانین مورد تایید گوگل استفاده نکنید، ممکن است توسط گوگل جریمه شوید و رتبه سایتتان کاهش یابد.

اشتباهات مربوط به کلمه کلیدی و محتوا

گاهی اوقات ممکن است در انتخاب کلمه کلیدی مناسب با دقت عمل نکنید و از این طریق بازدیدهای ارگانیک سایت خود را از دست بدهید. همچنین انتخاب عناوین نامناسب یا غیر مرتبط باعث می‌شود، کاربران از سایت شما خارج شوند و به مرور زمان رتبه‌بندی سایت شما کاهش یابد. همچنین اگر محتوای منتشرشده در وب‌سایت شما با نیازهای کاربران تطابق نداشته باشد یا محتوای تکراری منتشر کنید، بازدید سایت کاهش می‌یابد.

طراحی سایت

اگر تمام تمرکز را بر محتوا و سئوی سایت بگذارید و از طراحی سایتتان غافل شوید، احتمالا آن‌طورکه انتظار دارید از سایتتان بازدید نخواهد شد. امروزه کسب‌وکارها در فضای دیجیتال به کاربر اهمیت زیادی می‌دهند و راحتی کاربر در اولویت است. برای مثال، میزان استفاده از گوگل در موبایل روزبه‌روز درحل افزایش است و وب‌سایت‌هایی که ریسپانسیو نیستند، می‌توانند مخاطبان زیادی را از دست بدهند. ریسپانسیوبودن یک سایت به معنی آن است که طوری طراحی شود که در صفحات کوچک موبایل و تبلت هم بتوان از آن استفاده کرد. برای افزایش بازدید گوگل لازم است طراحان سایت نسخه‌ای مخصوص موبایل و تبلت طراحی کنند تا کاربران گوگل در موبایل را از دست ندهید.

سرعت نامناسب سایت

کاربران اینترنت معمولا به‌دنبال سریع‌ترین روش برای رسیدن به پاسخ نیازهایشان هستند. در نتیجه زمانی‌که وارد یک سایت می‌شوند، تنها در چند ثانیه تصمیم می‌گیرند که در آن سایت بمانند یا از آن خارج شوند. حال اگر سرعت وب‌سایت شما کم باشد و برای نمایش محتواها به زمان بیشتر از حد معمول نیاز داشته باشد، احتمالا مخاطبان زیادی را ازدست می‌دهد. یکی از راه‌های افزایش بازدید گوگل ، این است که از سرعت آن مطمئن شوید و درصورت لزوم، ایرادات آن را رفع کنید.

web traffic

آیا افزایش بازدید در گوگل مفید است؟

افزایش بازدید گوگل درصورتی برای کسب وکار شما مفید است که درنهایت منجربه فروش و کسب درآمد شود. اگر شما روی کلمات کلیدی نامرتبط با محصولات و خدمات سایتتان کار کنید، ممکن است این افزایش بازدید نتیجه عکس داشته باشد. وقتی کاربران کلمه‌ای را جست‌وجو می‌کنند و گوگل سایت شما را به آن‌ها پیشنهاد می‌دهد، آن‌ها انتظار دارند پاسخ جست‌وجویشان را در سایت شما پیدا کنند. اگر شما بدون توجه به خدماتی که ارائه می‌دهید، تنها به جذب کاربران توجه کرده باشید، باعث هدر رفتن وقت و انرژی می‌شوید. ممکن است کاربران با پشتیبانی مجموعه شما تماس بگیرند و درمورد خدماتی که در سایت خود نوشتید سوال کنند، در این صورت علاوه‌بر کاربران، وقت و انرژی بخش پشتیبانی هم هدر می‌رود. در نتیجه برای استفاده مفید از ترافیک ورودی به وب‌سایتتان، لازم است تمرکز خود را بر ارائه خدمات و محصولات بگذارید تا از افزایش بازدید در گوگل، نتیجه مطلوب بگیرید.

افزایش بازدید در گوگل به صورت طبیعی

اگر تمام مواردی که در بالا به آن اشاره کردیم را رعایت کنید، بعد از مدتی رتبه سایت شما بهبود می‌یابد. درصورت استمرار داشتن در انتشار محتوای مفید و رعایت اصول سئو، به‌طور طبیعی کاربران بیشتری به سایت شما وارد می‌شوند تا از محتوای آن استفاده کنند. صرف زمان کافی برای نوشتن محتوای دست اول و تخصصی در سایت و فعالیت در سایر فضاهای دیجیتال برای معرفی سایت، افراد بیشتری را با کسب‌وکار شما آشنا می‌کند. کاربران وارد سایت شما می‌شوند و اگر برایشان جذاب، مفید و کاربردی باشد، از محتوای آن استفاده می‌کنند و همین امر موجب افزایش بازدید گوگل به‎صورت طبیعی می‌شود.

افزایش طبیعی بازدید سایت در گوگل

افزایش بازدید گوگل کافه سئو

افزایش بازدید گوگل نیازمند تخصص و صرف هزینه زمانی و مالی است. قطعا شما به گسترش کسب‎وکارتان در فضای وب اهمیت می‌دهید و در نظر دارید با استفاده مناسب از این فضا، درآمدتان را افزایش دهید. برای این منظور باید تمام جنبه‌هایی که به دیده‌شدن سایت شما در اینترنت کمک می‌کند را درنظر بگیرید. قطعا بهترین تصمیم برای داشتن یک وب‌سایت حرفه‌ای برون‌سپاری است. سپردن سایتتان به کافه سئو کمک می‌کند که علاوه‌بر محتوای مناسب، طراحی کاربرپسندی داشته باشد و اصول سئو هم در آن رعایت شود. در کافه سئو تمام موارد گفته‌شده توسط متخصصان باتجربه انجام می‌شود و تاثیرات آن را می‌توانید در افزایش بازدید گوگل و افزایش مشتریان سایتتان مشاهده کنید.

ارتباط با ما
اطلاعات بیشتر