بهبود سئو

مشاوره سئو
جولای 6, 2016
سئو-تکنیکال سئو-کافه سئو
سئو تکنیکال چیست؟
جولای 6, 2016

 

افزایش رتبه سایت در گوگل و سایر موتورهای جستجو یکی از مهم ترین چالش ها در دنیای امروز می باشد که تاثیر مستقیم بر افزایش فروش و بالا بردن ترافیک سایت ها دارد. سئو یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو تلاش می کند تا با انجام فرآیندهای متعدد و مستمر در بالا بردن رتبه سایت گام موثری برداشته شود. با توجه به اینکه بهبود سئو سایت نتیجه و خروجی مجموعه ای از فرآیندهای مختلف می باشد، در نتیجه دنیای بسیار گسترده ای داشته و فاکتورهای زیادی در آن نقش دارند. ما در تیم کافه سئو در ادامه راهکارهایی را برای بهبود سئو سایت ارائه داده و تاثیر هر یک بر رتبه سایت را بررسی خواهیم کرد.

هدف از افزایش رتبه سایت چیست؟

سئو فرآیندی زمان بر و البته پرهزینه  می باشد و انجام آن در اغلب مواقع نیاز به یک تیم از افراد متخصص در این حوزه دارد. حال سوال این است که چرا افزایش رتبه سایت تا این اندازه حائز اهمیت است و رقابت در آن وجود دارد؟ برای پاسخ دادن به این سوال بهتر است سایت را به فروشگاه و مغازه ای تشبیه کنیم که صاحبان آن در تلاشند تا مشتری بیشتر را به سمت فروشگاه جذب کنند و در نهایت آنها را به مشتریان همیشگی تبدیل کنند. هر چه فروشگاه از موقعیت مکانی بهتری برخوردار بوده و در تیررس افراد بیشتری قرار گرفته باشد، متعاقبا نتیجه بهتری در جذب مشتری خواهد داشت و در نهایت فروش بیشتری دارد.

بهبود سئو سایت نیز دقیقا شرایطی مشابه با این مساله دارد و هر چه سایت در لیست نتایج موتورهای جستجو در رتبه های بالاتری قرار گرفته باشد، کاربران بیشتری وارد آن خواهند شد.

برای درک بهتر تاثیر رتبه سایت بر میزان ترافیک ورودی به آن لازم است بدانید، سایت هایی که در رتبه اول گوگل قرار گرفته اند، 31.7 درصد از همه کلیک ها را به خود اختصاص می دهند و اغلب کاربران تنها بر روی 5 لینک اول پیشنهاد شده توسط موتورهای کلیک می کنند. در نتیجه باید تلاش کنید تا سایت شما در رتبه های بالاتر از 5 قرار گیرد تا شاهد رشد چشمگیر ترافیک باشید.

مهم ترین گام ها در بهبود سئو سایت

نکته بسیار مهم در بهبود سئو سایت، صبر و تلاش مداوم و داشتن اطلاعات و دانش کاملا بروز از الگوریتم های موتورهای جستجو باشد که دائما در حال تغییر هستند. اما لازم است بدانید که برخی از فعالیت ها در سئو همیشه و بدون توجه به تغییرات ایجاد شده در الگوریتم ها در افزایش رتبه سایت تاثیر بسیار زیادی دارند که از مهم ترین آنها می توان به گزینه های زیر اشاره نمود:

استانداردسازی کدنویسی سایت

شیوه های کدنویسی و الگوریتم های به کار رفته در آن تاثیر بسیار زیادی بر رتبه سایت می گذارند. به طوریکه نداشتن دقت در ساده سازی کدها و روال به کار رفته در الگوریتم تاثیر مستقیم بر سرعت سایت خواهد داشت. یکی از مهم ترین فاکتورهای بهبود سئو سایت که در چند سال اخیر به اهمیت آن افزوده شده است، سرعت سایت می باشد. به طوریکه ابزار تست سرعت نیز در سرچ کنسول ارائه شده و کند یا متوسط و سریع بودن سرعت سایت مورد نظر را نمایش می دهد. سئو تکنیکال بر شیوه کدنویسی و استانداردسازی آن بر اساس اصول سئو تکیه داشته و می تواند به شدت بر افزایش رتبه سایت اثرگذار باشد.

افزایش رتبه سایت با لینک سازی

لینک سازی داخلی و خارجی دو گام بسیار مهم در بهبود سئو سایت می باشند که باید کاملا آگاهانه و حرفه ای انجام شوند. متاسفانه بسیاری از افراد به دلیل عدم آشنایی با این مساله نه تنها با لینک سازی به بهبود رتبه سایت کمک نمی کنند، بلکه تاثیر کاملا عکس در آن خواهند داشت. استفاده از انکرتکست های اشتباه، ایجاد لینک های 404، دریافت بک لینک از منابعی با اسپم اسکور بالا و لینک سازی خارجی غیر طبیعی و بسیار زیاد از جمله مواردی هستند که بسیار رایج می باشند. بهترین راهکار در این شرایط این است که در لینک سازی داخلی با استفاده از انکرتکست های مرتبط با کلمه کلیدی ارتباط خوبی بین صفحات داخلی سایت ارتباط برقرار کنید.

با لینک سازی داخلی کاملا حرفه ای نه تنها رتبه سایر صفحات را بهبود می دهید، بلکه مدت زمان ماندگاری کاربران را در سایت افزایش خواهید داد. لازم به ذکر است که یکی از مهم ترین عوامل در بهبود سئو سایت کاهش نرخ پرش می باشد که با لینک سازی داخلی می توان از آن نتیجه مطلوبی دریافت نمود.

در لینک سازی خارجی برای سایت های فارسی بهتر است سایت های فارسی زبان و کاملا مرتبط را انتخاب کنید. البته لینک دریافت کردن از سایت های معتبر خارجی نیز اهمیت و تاثیر زیادی دارد، اما ارزش سایت های هم زبان با سایت مورد نظر تاثیر بیشتری خواهد داشت. نکته مهم دیگر اینکه، بهتر است از افزونه های مختلف مانند moz استفاده کنید تا با ورود به هر یک از سایت ها دامین آتوریتی (DA) و اسپم اسکور آن مطلع شوید. یکی از بهترین راه ها برای بهبود سئو سایت دریافت لینک از سایت هایی با دامین آتوریتی بالاتر از 50 و اسپم اسکور کمتر از 3 می باشد.

تاثیر تولید محتوا بر بهبود سئو سایت

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که به شدت بر افزایش رتبه سایت در گوگل و سایر موتورهای جستجو اثر می گذارد، تولید محتوا خواهد بود. تولید محتوای با کیفیت با اندازه مناسب و بر اساس اصول سئو یکی از بهترین راه ها برای جذب مخاطب و تبدیل کردن آنها به مشتری همیشگی می باشد. بر اساس فاکتورهای مهم در بهبود سئو سایت در 2020 تولید محتوا طولانی و البته باکیفیت می باشد که باعث میشود تا در دنیای پر از رقابت سئو پیروز شوید. توجه به چگالی کلمات کلیدی، انتخاب تصاویر جذاب و مناسب با حجم کم، استفاده از کلمات کلیدی مرتبط ، دقت در انتخاب تگ های متا و انتخاب عنوان مناسب و جذاب همگی می توانند شما را در تولید محتوای با کیفیت موفق کنند.

فعالیت در شبکه های اجتماعی از فاکتورهای بسیار مهمی می باشد که می تواند ترافیک بسیار زیادی را به سمت سایت ها جذب کند. نحوه فعالیت سایت ها در شبکه های اجتماعی به صورت غیر مستقیم بر سئو و افزایش رتبه سایت تاثیرگذار است .

می توان از آنها برای برندسازی استفاده نمود.

افزایش رتبه سایت در گوگل

سئو و بهینه سازی سایت ها برای موتورهای جستجو فرآیندی کاملا تخصصی و حرفه ای می باشد که یادگیری آن نیاز به زمان و انجام پروژه های کاملا عملی دارد. ما در تیم کافه سئو علاوه بر ارائه تجربیاتمان در این حوزه، پروژه های مختلفی را تا امروز با موفقیت به اتمام رسانده و به بهبود سئو سایت های مختلف کمک کرده ایم. برای دریافت مشاوره و یا ثبت سفارش سئو سایت می توانید از راه های ارتباطی در منوی تماس با ما استفاده کنید. همچنین می توانید سایر مباحث مرتبط با افزایش رتبه سایت و سئو را در این سایت مطالعه کنید.

 

 

 

دیدگاه ها بسته شده است

جهت مشاوره رایگان شماره تلفن خود را وارد نمایید
ذخیره

گروه مشاور کافه سئو

آماده ارائه مشاوره رایگان در خصوص سئو سایت و طراحی سایت
close-link